Хто такий Кокотюха? Знайомство із Золотим письменником України

в "Блоги"

У сучасній українській літературі є чимало гучних імен. Це і Сергій Жадан, і Ірен Роздобудько, і Юрій Андрухович… До цього списку сміливо можна додати й ім’я Андрія Кокотюхи, шо має титул «Золотого письменника» України.

Народився Андрій Анатолійович у 1970 році у місті Ніжин на Чернігівщині, зараз живе і працює у Києві.

Свій перший твір — казку написав у 7 років, а перше оповідання було опубліковане у 1987 році. Особливістю його творчості є те, що вона досить різнопланова, інколи це навіть протилежні жанри літератури. Кокотюха – автор понад 50 художніх, документальних та науково-популярних книжок, також Андрій журналіст та сценарист.

По кількох його книгах були зняті художні фільми. Це, наприклад, детектив «Легенда про Безголового» екранізований у 2008 році (назва фільму «Тривожна відпустка адвоката Ларіної», режисер Олександр Стеколенко), у 2009 році екранізовано трилер «Повзе змія» (режисер Максим Бернадський). В усіх випадках Андрій – автор або співавтор сценаріїв.

Андрій Кокотюха кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї книги є лідерами продажу в Україні, за що відзначений як «Золотий письменник України» (2012). Неодноразовий лауреат та володар Гран-прі (2006) міжнародного конкурсу «Коронація слова».

Дуже вдалою виявилася серія «Ретророман», у якій уже вийшло чотири книги: «Адвокат із Личаківської», «Привид з Валової», «Автомобіль з Пекарської» та «Різник з Городоцької». Усі ці книги переносять читача до Львова початку ХХ століття.

«За один лише цей роман департамент зв’язків з громадськістю львівської мерії мав би виплатити гонорар письменнику з Чернігівської області. Інший варіант – зробити його (роман) центральним об’єктом наступної піар-компанії. Навіть бувалим туристам захочеться пройтись вуличками, описаними в книзі». Так про роман «Привид із Валової» висловився журнал «Exlusive Style».

Андрій Кокотюха багато років тепло приятелює з Сергієм Жаданом. Ми створили добірку спільних фото письменників різних років. До вашої уваги!

Андрій Кокотюха на фото справа від Сергія Жадана

Кременчужан, яких зацікавила творчість Андрія Кокотюхи, чекають у відділі абонементу ЦМБ ім. Горького, по вулиці Соборній 11. Тут знайдете більшість книг автора.

Текст — Наталія Манжеліївська

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

15 + 12 =