Актуальне: 11-річний кременчужанин зняв кіно про школяра-переселенця

в "Город"
Знятий у червні цього року короткометражний ігровий 5-хвилинний фільм розповідає нам історію хлопчика Артема (реально існуючий герой) — переселенця з Донбасу. Через призму цієї історії глядач відчуває ставлення кременчуцьких однолітків до дитини-переселенця з непростою долею. Проблематику такого складного соціального явища як адаптація людей з тимчасово-окупованих територій Сходу у новому для них суспільстві Центральної, Південної чи Західної України зазвичай розглядають дорослі. Участь у цьому процесі дитини не може не торкати чи не викликати захоплення. Про талановитого та небайдужого до дорослих питань попри власний підлітковий вік автора фільму читайте далі у матеріалі.

Коля Маєвський майже два роки займається у кременчуцькій театральній студії «От и До», де минулого року навіть зіграв головну роль у виставі під назвою «Справжня принцеса». Також, хлопчик вже півроку займається фотографією. Навіть має грамоти.

13649534_487768008079697_1675248788_n

Приблизно за рік після вступу до театру Коля повідомив батькам, що хотів би знімати кіно.

— Я пригадала, що десь в неті була інформація про кременчуцьку студію анімації «Березіль», — говорить мама малого режисера Лідія Маєвська. — Запропонувала йому спробувати почати з анімації. Коля якось одразу знайшов спільну мову з керівником, в них склались гарні стосунки. Потім син розповів, що хоче спробувати зняти фільм. Костянтин Андрійович вирішив: «Будемо знімати».

Цілком дорослу ідею фільму запропонував директор Міського центру позашкільної освіти та керівник студії «Березіль» Костянтин Холодняк. Тож, Коля разом з товаришем написали сценарій фільму. Знімали також разом, як і годиться у дорослій режисурі — командою. Головну роль хлопчика Артема, батьки котрого потрапили в полон на Сході під час виконання професійних обов’язків, також зіграв Коля Маєвський.

— Доречі, голос за кадром — Колін, — з гордістю посміхається мама.

Варто відзначити, відео має динаміку та морально-етичну складову, наближає глядача до усвідомлення глибини особистих психологічних травм постраждалих від військової інтервенції на Донбасі українців. Переглядається короткометражка легко, втім деінде вирізняючись різкими емоційними перепадами та відкриваючи авторам простір для подальшого самовдосконалення.

Фільм прийматиме участь у конкурсах дитячого відео. У серпні його покажуть та оцінять в рамках 15-ого ювілейного Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно та телебачення «Веселка» у Кременчуці. Восени фільм поїде на конкурс до Харкова, де у вересні пройде Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «ДИТЯТКО», та до Скадовська Херсонської області на фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія».

Редакція GAZETA.NET.UA бажає хлопцям цікавого процесу оволодіння професією режисури, успіхів на цій складній і захоплюючій художній ниві, натхнення говорити правду про життя, перемог і нагород. Можливо, згодом Кременчук пишатиметься тим, що видатний режисер Микола Маєвський народився і виріс саме тут.

Автор матеріалу $mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

один × 4 =