Безкоштовні мовні курси для кременчужан — українська для українців

в "Город"

Підтягти розмовну українську і вільно говорити на ній тепер зможуть усі бажаючі кременчужани! У місті проводитимуться безкоштовні курси української мови. Де і коли — дізнайтеся з матеріалу!

snimok-yekrana-2016-10-13-v-2-53-52-pm

Перше заняття, як повідомляє kremen.today, відбудеться вже у цю неділю, 16 жовтня, о 13:00. Місцем зустрічі прихильників рідної мови стане Центральна Міська Дитяча Бібліотека (вул. Соборна 12/16). У програмі відкриття гостей очікують сюрпризи.

Надалі заняття проходитимуть у той самий час, щонеділі. Мовні курси української передбачають ігрову форму втілення, під час якої відбуватиметься моделювання та обговорення ситуацій, ігри зі словами, — уточнюють організатори.

Проводитиме регулярні заняття Оксана Душко з міста Стрий Львівської області.

Як першочергово повідомляють організатори проекту, він покликаний створити затишне мовне середовище для тих, хто соромиться почати відкрито і вільно спілкуватись українською, бо вважає, що його знань наразі недостатньо для цього. На їхнє переконання, подібні мовні курси мають вирішити це питання.

Посилання для реєстрації. 

Загалом, варто відзначити, що мовні курси стають у нашому місті та країні в цілому дедалі більшим, справжнім трендом. Наразі до Кременя прибув польський волонтер Варфоломій Ванот, що також навчатиме бажаючих без перепон вчитися говорити польською.

Втім, хоч як би не було прегарно вивчати іноземну мову, однозначно варто знати і поважати свою власну, задля самоідентифікації, задля себе самих!

Так, відомий письменник і живий класик сучасної української літератури Юрій Андрухович в одному з останніх есеїв згадує свої враження від змін у мовній атмосфері українців загалом та Києва зокрема на гребені політичних подій останніх десятиліть, в результаті чого українці таки усвідомили себе як сучасна сильна самостійна нація та стали підкреслювати мовою свою національну приналежність.

Письменник спостерігав три періоди «спалаху українськості»: вперше – в часи масових незалежницьких рухів 1989-1991 років, вдруге – під час Помаранчевої революції і втретє – під час Євромайдану і початку війни з Росією. У ці періоди, зазначає письменник, української мови в українській столиці ставало більше, українці відчували потребу підкреслювати свою українськість – в першу чергу через мову. Актуальність цієї тенденції зберігається і донині.

$mirnoVa

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

девятнадцать − двенадцать =