Так, кременчужани отримали «ДОСТУП ДО ПРАВДИ» від керівників цього проекту (ГО «Центр UA»). Вчора, 22 листопада, у Кременчуці відбулася зустріч з його представниками. Журналістку столичного Громадського радіо Наталку Соколенко, юриста Христину Буртник та громадського активіста проекту Антона Іванова до міста запросили в рамках мандрівного кінофесту Docudays UA, що традиційно виступає за захист прав людини.
Організатором зустрічі став Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб», зорганізувавши також демонстрацію спеціальних постерів українських художників на тему «Корупція — це…» в холі залу прес-конференції.
Зустріч гостей з активістами Кременчука, журналістами та представниками влади відбулася в сесійній залі Кременчуцького виконкому. Темою обговорення та відкритого діалогу між столичними активістами та представниками ЗМІ став доступ до публічної інформації, відкритий для будь-якого українця.
Отже, з метою отримання такої інфи, варто якомога точно встановити її розпорядника, тобто той державний орган, який уповноважений її надати. Наступне, що варто розуміти — ваш запит має бути цілком лаконічним. Ну і, накінець, третє — неодмінно варто обгрунтувати суспільний інтерес такого запиту.
Якщо ж уповноважені органи, згідно Закону України про доступ до публічної інформації, не надали запитувану інформацію протягом 5 днів (за винятком надзвичайно масштабного запиту — тоді термін відповіді продовжується до 20 днів), можна сміливо звертатись до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини на адресу hotline@ombudsmen.gov.ua. Врешті решт, якщо вам так і не було надано потрібну інформацію, навіть після кількох нагадувань про свій запит, здійснених, до прикладу, телефоном, ви маєте повне право звернутись із позовом до суду!
Текст $mirnoV@
Фото Андрій Михайленко