Кременчужани дізналися про реформи в сфері соцвиплат від радника екс-міністра економіки України

в "Город"

Вчора студенти економічного факультету Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, журналісти, активісти та всі бажаючі кременчужани мали нагоду прослухати безкоштовно стислу лекцію 23-річного радника екс-міністра економіки України Айвараса Абромавичуса щодо нинішніх соціальних реформ у країні, пов’язаних з посиленням контролю держави над сферою соціальних виплат. Висновок наступний: Україна принаймні веде боротьбу з розгалудженими корупційними схемами у галузі соціальних виплат. Воно й не дивно, адже саме ця галузь є найбільшою статтею бюджетних видатків країни.

uc_ppbjvqvm
На фото — Костянтин Гненний в центрі, в аудиторії КрНУ № 1121 у Кремені, в оточенні журналістів та студентів економічного факультету

Костянтин Гненний — радник замміністра сьогоднішнього Мінфіну Сергія Марченка — почав з трактовки того, чим по суті є верифікація, якою наразі він та його колеги займаються у Міністерстві. Лектор продемонстрував ряд слайдів — для наочного представлення сказаного. Отже, верифікація є процесом відстеження корупційних та неправомірних схем, що призводять до незаконних виплат нецільовим чином не тим особам, яким ці виплати належать по праву. Прикладами таких схем є виплата соціальної допомги надзвичайно заможним громадянам, або так званим «мертвим душам», або взагалі неіснуючим людям. Так, до прикладу, найбільшим строком, коли людина «отримувала» кошти після власної смерті, в Україні є строк в 20 років.

Чиновники ведуть перевірку документів, що підтверджують права власності осіб, які отримують субсидії, спираються на банківські дані (маючи доступ до банківської таємниці), співпрацюють з податковою та НАБУ. Саме таким чином їм вдається поступово формувати базу правопорушників. Виступ Костянтина можна назвати коротким звітом щодо проробленої роботи відносно реформування системи контролю соціальних виплат в Україні.

— До нас цього ніхто не робив і, схоже, не збирався, — кілька разів підкреслив гість. Також, Костянтин наголосив, що верифікація лише виявляє незаконні виплати, проте не здатна вплинути на розподіл виплат серед тих, хто в дійсності має на це законне право. — До кінця поточного року ми плануємо створити єдиний державний реєстр правопорушників сфери соціальних виплат, і це справжній крок уперед, адже, такого реєстру в Україні до цього просто не існувало!

c79015a227b446e15f181d145a9ed4a7_xl

Про співпрацю з екс-міністром економіки Абромавичусом Гненний згадав тепло і на пійдомі.

— Я радий був цій співпраці. Багато чому у нього навчився. Наприклад, тепер я взагалі маю чітке уявлення, як саме має працювати міністерство і команда. Айварас першим у моєму професійному досвіді ставив питання руба, мовляв, ну що, хлопці, які є ідеї, як будемо рятувати економіку країни? Коли питання ставиться аж так конкретно, з одного боку, починаєш розуміти, що слід акумулюватись, з іншого, що знайти відповідь насправді не так вже й просто!

Має власну точку зору Костянтин і щодо вимог МВФ. Радник переконаний, більш жорсткі вимоги до виконання реформ в Україні і погрози від представників Міжнародного валютного фонду за умови невиконнання цих вимог позбавити країну траншів — насправді, подарунок для українців, адже в такому випадку країна, так чи інакше, а накінець-то почне по-справжньому реформуватись.

Організували зустріч активісти Школи громадянина Кременчука.

Автор — $mirnoV@

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

восемнадцать − 14 =