Миніципальна поліція не одне десятиліття існує в багатьох країнах Європи: Німеччині, Італії, Австрії, Угорщині, Іспанії, Франції, Англії, Шотландії, Данії, Швеції, та США. Такі міста України як Дніпро, Львів та Київ, також не пасуть у цьому питанні задніх і вже створили муніципальну поліцію задля забезпечення правопорядку під час масових заходів у містах, до прикладу. Тепер до лав міст-реформаторів, де створено комунальне підприємство муніципальної поліції, долучиться і Кременчук.
Щодо цього вчора, 29 листопада, було прийняте схвальне рішення депутатами міської ради Кременчука. Обговорення питання на сесії міської ради тривало більше двох годин. За відповідне рішення проголосувало 32 депутати із 39.
Новостворена муніципальна поліція Кременя у перспективі й головним чином має на меті охорону комунальних міських підприємств, чим до цього займалися приватні охоронні організації.
*Муніципальна поліція — правоохоронні органи, які знаходяться під контролем місцевих органів влади, включаючи муніципальну владу там, де найменше адміністративно-територіальний поділ. Муніципальна поліція отримує заробітну плату з міського бюджету і, як правило, у неї менше прав, ніж у звичайної поліції. Повноваження та обладнання муніципальних поліцейських часто дуже обмежені.
Муніципальні поліцейські формування функціонують в багатьох країнах світу. Їх структура, організація і обсяг компетенції відрізняються великою розмаїтістю та залежать від специфіки державного управління, адміністративно-територіального устрою, політико-правових традицій та компетенції поліцейської діяльності.
Джерела — Типовий Кременчук, uk.wikipedia.org