Насправді сьогоні 40-ий день книжкового марафону. Всього він триватиме 42 дні, відповідно до алегорії щодо довжини марафонської дистанції — 42 км за стандартом. Протягом цього часу Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Простір Ідей» презентував публіці книги різних направлень та тематики. Серед літератури — англомовна, мотиваційна, така, що розглядає вагомі суспільно-політичні та історичні явища, художня — від авторів сучукрлітри. Деякі з книг на замітку взяла GAZETA.NET.UA.
Наводимо деякі книжкові «лоти» у зворотному напрямку ходу марафону. І нагадуємо, що взяти-почитати ці книги можна у форматі буккросингу у «Просторі ідей» Кременчука.
40-й день книжковий #ІДЕЙний_марафон пропонує розібратися в ідеології та маніпуляціях історією. У цьому допоможе книга Сергія Єкельчика «Імперія пам’яті. Російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві». Звідки взялися теорії «українського буржуазного націоналізму» й «космополітизму»? Як вдалося зберегти українську культуру та науку в тоталітарних умовах? Чому не можна легковажно ставитись до шкільних підручників? Про це все, та про те, що навіть сталінський режим виявився не в змозі контролювати все, читайте в книзі канадійського історика, — прокоментувала запропоноване куратор «Ідей»ного марафону Світлана Овчаренко.
Книжковий #ІДЕЙний_марафон. День 38-й.
Іздрик. Послухати його вдається не так уже й часто. Тому варто просто його читати… Завдяки зустрічі у Кременчуці (проект МЕРЕЖА) маємо дві свіжі книги дяді Юри: вірші «Після прози» та прозову книжечку, написану спільно з Євгенією Нестерович «SUMMA». Є ще оповідання у збірках.
#ІДЕЙний_марафон. День 36-й. Англомовний.
Давайте поговоримо про книгу, яка багато кого не залишить байдужим.
One Flew Over the Cuckoo’s Nest by Ken Kesey /Кен Кізі «Політ над гніздом зозулі».
Книга, заснована на справжніх подіях у психіатричній лікарні, розповідає про місце, де межує божевілля та здоровий глузд.
«Над гніздом зозулі» — це грубе і водночас чесне зображення кордонів між розумом і божевіллям. «Якщо хто-небудь захоче відчути пульс нашого часу, нехай краще читає Кізі. І якщо все буде добре і не зміниться порядок речей, його читатимуть і в наступному столітті», — писали в «Лос-Анджелес Таймс». Дійсно, книга продовжує жити і не втратила колишньої шаленої популярності в наші дні. За мотивами роману був знятий однойменний фільм Мілошем Форманом, який підкорив увесь світ і отримав п’ять Оскарів, — долучилася до проекту та коментарів журналіст Лариса Гориславець.
Про ґендерні стереотипи та їх ефективне подолання, про традиції і сучасність, про демократичне суспільство і роль громади, про рівність і різноманітність можна було почути і почитати на 34-ий день марафону.
Книжковий #ІДЕЙний_марафон. День 33-й. Книги Ю.Покальчука: «Кама сутра», «Таксіблюз», «Анатомія гріха», «Просто любити…». Метр української еротичної прози Пако Юрій Покальчук бував у Кременчуці не раз. Пацани з кременчуцької дитячої колоніями ставали героями його творів, а місцева публіка мало знала, хто цей дядечко в окулярах. Коли дізналися, було пізно, письменника вже немає з нами. Але з його творів. як і раніше, можна отримати непогану еротичну освіту. Якщо ще не читали, варто це зробити якнайшвидше.
На 32-й день книжковий #ІДЕЙний_марафон пропонує не битися, а миритися. Про те, як поважати кожного і домовлятися допоможуть техніки медіації та примирення. Ми пропонуємо 2 видання в укр. і рос. перекладі, прочитавши які можна навчитися творити дива. Або хоча б зрозуміти, що діалог можливий…
«Кола примирення» і «Что может медиация?»
31-й день #ІДЕЙний_марафон — це сучасна українська жіноча проза:
Ірена Карпа «Жовта книга», «Перламутрове порно» і «З роси, з води і з калабані» та Люко Дашвар, 5 книг: «Село — не люди», «РАЙ.Центр», «Молоко з кров’ю», «Мати все», «На запах м’яса». Між цими книгами нема нічого спільного, крім мови і статі авторок. Але не прочитавши їх, важко зрозуміти Україну колишню і сьогоднішню. Десь буде сумно й страшно, десь ностальгійно, десь весело й задерикувато, десь цікаво, а десь — не дуже. Як і у житті, власне.
Книжковий #ІДЕЙний_марафон. День 29-й нагадує, що книги можуть бути різними не лише за змістом, а й за розміром та оформленням. Тому сьогодні в нас величезний та важезний альбом, назва якого українською: «Помаранчева альтернатива». Чи ви щось про неї чули? Чи знаєте ви, що одним із джерел натхнення для української Помаранчевої революції був суперкреативний громадський рух у Вроцлаві? Польсько-англійсько-німецькомовний альбом Pomarańczowa Alternatywa\The Orange Alternative\Die Orange Alternative описує історію грандіозного спонтанного спектаклю, який тривав майже 10 років і до якого свідомо чи всупереч власній волі були задіяні усі жителі Вроцлава, Рабиня Ізаура, гномики, туалетний папір, міліцейські мегафони і купа усього іншого. Отож, читайте такий собі підручник креативного протесту і надихайтеся на добрі справи).
P.S. Для тих. хто надає перевагу фільмам, маємо документальну короткометражку про Помаранчеву альтернативу
28-й день #ІДЕЙний_марафон пропонує два видання від наших херсонських колег для тих, хто хоче займатися громадською діяльністю, але не знає, з чого почати і як діяти. Або ж працює в третьому секторі давно, але не розуміє, як зробити свою діяльність ефективною. Для громадських ініціатив та організацій тут знайдеться немало цінних практичних порад. Можна відшукати інформацію про те, як будувати ефективну комунікацію з громадою, владою, ЗМІ, донорами та спонсорами. Одним словом, практично!
25-й день #ІДЕЙний_марафон нагадує (або повідомляє), що ми майже повністю вкомплектували збірку книг про чаклуна Гаррі Поттера англійською мовою. Маємо книги:
Harry Potter and the Philosopher’s Stone
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter and the Half-blood Prince.
#ІДЕЙний_марафон. Тож день 21-й — це Жадан. 10 книг (поезія та проза): «Депеш мод», «Капітал», «Біг Мак», «Лілі Марлен», «Життя Марії», «Anarchy in UKR», «Ворошиловград», «Цитатник», «Вірші» (аудіокнига). Обирайте, що хочете. Або читайте все підряд, або по черзі — все у ваших руках.
Улюбленець критиків, молоді, а особливо гарних дівчат 🙂, Сергій Жадан є знаковою постаттю для сучасної України. Його творчість увійшла до шкільної програми, хоча, він, здається, від того не в захваті. Зате чимало людей в захваті від концертів Жадана і “Собак в космосі”, які у Кременчуці були вже більше, як тричі. Наступного разу не пропустіть!
Автор публікації $mirnoVa