Жива ватра «запалила» Кременчук

в "Город"

Наприкінці листопада Кременчук дивився фільми мандрівного фесту Docudays UA. Однією з найпотужніших робіт документального кіно, серед представлених на фесті, виявилася стрічка українського документаліста Остапа Костюка «Жива ватра», яку кременчужани переглянули в #Adapter саме 22 листопада. Історія про закарпатських пастухів та етнічну українськість не лишила байдцжими не лишень кінокритиків, але і наших земляків.

kinopoisk.ru

Показ фільму «Жива ватра» відбувся в альтернативному міському культурному центрі #Adapter, за підтримки громадської організації «Культурний діалог».

Фільм «Жива ватра» Остов Костюка — гімн праці, історія пастухів українських Карпат, розказана на прикладі трьох поколінь чоловіків, що займаються одним і тим же, — справою всього життя — випасанням овець, — хлопчика, зрілого чоловіка і діда.

fltq4hu

Красива структурована кінострічка, побудована на об’ємних, живих автентичних образах гуцулів, зйомках природи і чесному побуті, говорить нам про спадкоємність поколінь і залишає емоційне тепло після перегляду. Можливо, тому що Карпати не можуть не зачаровувати. Можливо, тому, що не зачаровувати не може справжність, якої все менше залишається в світі навколо нас!

zhyva_vatra

a6363_28952

284

270087ea55fd8a8530529a44fe69c60c

hqdefault

372

a8k9khb

В цілому, мета фестивалю, що проходить в містах України тринадцятий рік поспіль, показати документальне кіно його поціновувачам і інтелектуальній еліті в містах, де місцеві кіномани, журналісти і активісти, найімовірніше, не зможуть побачити надбання української і світової документалістики за допомогою мережі Інтернет. Фестиваль знайомить нас з авторами і творцями таких фільмів.

1927

mpit7kj

Наскрізною тематикою робіт українських авторів фесту цього року стало позбавлення українського суспільства від ілюзій в післямайданний період. Назва фестивалю в цьому році звучить також символічно — «Крізь ілюзії».

У нашому місті до фесту долучився ряд парнерів, таких, як громадські організації Кременчуцький Євроклуб «Простір ідей» та «Культурний діалог», Центральна бібліотека для дорослих ім. М.Горького, Управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Тривав фестиваль Docudays UA в Кременчуці з 21 по 27 листопада.

$mirnoV@

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

4 × четыре =