Короткий метр молодої киянки підкорив не один світовий кінофест і взяв нагороду ОМКФ

в "За городом"

До ШОРТ-листа з українськими короткометражками українського електронного видання «Лівий Берег» потрапила короткометражка Марії Кондакової «Листопад». Фільм об’їхав світ, отримав купу нагород і тепер його представлено на LB. Варто зазирнути.

57fe11a2ecd89
Знімальний процес фільму «Листопад»

Ця стрічка — дебют авторки, знятий після закінчення нею університету ім. Карпенко-Карого. Світова прем’єра фільму відбулася на одному з найпрестижніших кінофестивалів — у Локарно, в програмі «Pardo di domani» («Леопарди майбутнього»), в 2014 році. У тому ж році «Листопад» отримав «Золотого Дюка» на Одеському кінофестивалі як найкраща українська короткометражка і був відзначений дипломом журі Міжнародної федерації кінопреси.

Сценарій «Листопаду», кримінальної драми з домішкою лавсторі, був написаний у співавторстві з Марисею Нікітюк (ще один такий фільм ми вже показували в Шорт-листі — «Алкоголічка» Юлії Гонтарук). Головна героїня фільму — трохи цинічна, але від цього не перестала бути романтиком, двірничка Валя, яка в один прекрасний день приховує у себе незнайомця. В цей же день в купі листя, які Валентина дбайливо збирає для спалювання, знаходять труп.

Здавалося б, нічого незвичайного, звичайна історія про те, як в один день змінюється життя однієї людини. Але Кондаковой вдається зробити так, щоб за всіма персонажами в кадрі було цікаво спостерігати. Це один з тих короткометражних фільмів, чий розвиток хотілося б побачити в повному метрі, або навіть в серіалі (якби у нас знімали серіали рівня «Одного разу вночі»).

«Листопад» показували на багатьох міжнародних кінофестивалях і купили для прокату на французькому ТБ, але онлайн-прем’єра фільму відбулася кілька днів тому на LB.ua.

На головному фото до матеріалу — авторка на ОМКФ 2014

Джерело матеріалу LB.ua

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

3 × 1 =