Недільне фото з полонини — від літературної менеджерки з Чернівців Юлії Пелепчук

в "За городом"

Цнотлива краса українських Карпат просто вражає! «Гір забагато не буває», — зізнається Юля, куратор всеукраїнського літературного проекту МЕРЕЖА. Дівчина опублікувала фото Полонини Руна на власній сторінці у Facebook, зазначивши висоту місцевості над рівнем моря. Остання складає 1482 м. Ми вдячні їй за такі красоти і натхнення планувати власний похід в гори. Дійсно, гір багато не буває..

IMG_0309

Полонина Руна — найбільша полонина Карпат. Через неї проходять чисельні туристичні маршрути, а до однієї з вершин прокладено добру дорогу для авто.

IMG_0311

IMG_0295

Полонина — то є “наша відповідь” відомим альпійським лукам. Те, що закордоном з придихом називають альпійськими луками, в Україні традиційно зветься полонинами — гірськими пасовищами. Карпатські пасовища вражають густим різнотрав’ям, тут можна побачити рідкісні рослини: дикі фіалки, айстри, маки і навіть едельвейси. Окремі, найбільш вражаючі високогірні луки, отримали власні назви — як от Полонина Руна.

IMG_0294

IMG_0310

Полонину Руну називають також Рівною. Це мальовничій масив на заході Полонинського хребта, що його обіймають верхів’я одразу трьох річок: Лютої, Шипоту та Туриці. Руна здіймається на 1 482 м над рівнем моря, її схили густо порослі буковими лісами, а зверху розлягаються лагідні альпійські луки. На полонині є декілька цікавих для туристів вершин: гора під назвою Полонина Руна, гора Менчул та Руна-Плай.

IMG_0293

Руна — одна з найбільших карпатських полонин, це величезне плато простягається на 15 км у довжину. ЇЇ пологі схили вкриті заростями чорниці, тут трапляються смереки. Чарівна, трохи таємнича краса Полонини Руни вабить не тільки туристів — вона зачаровує місцевих жителів не менше, ніж гостей.

Джерело інформації — guide.karpaty.ua

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

двадцать − семь =