Пам’ятаймо своїх Героїв!

в "За городом"

Вчора користувач соцмережі Facebook  Андрій Олинець опублікував на власній сторінці відео-присвяту. Робота створена на честь загиблих у зоні АТО і їхніх родин. Сьогодні до коментарів роботи у соцмережі долучилася і одна з авторок — Ірена Карпа.

Про присвяту відео полеглим за Україну воїнам зазначено під постом, а також на каналі Youtube, де власне найперше відео і було розміщено.

Воно є ілюстрацією до музичної композиції «Вдова», з характерними етно-мотивами та вокалом жалоби. На тлі світлин дружин, дочок та синів бійців АТО звучать журливі жіночі голоси: «Ну де ж твій батько біднесенький?..»

Авторами роботи виступили Ірена Карпа, Юля Богуславка, Гурт «Правиця», фото — Юрій Білак, монтаж — Євген Вахнюк, зйомки операторів «Подробиць».

Хронометраж кліпу — майже 4 хвилини. У кадрі зображені буремні військові будні українських захисників, портрети загиблих Героїв, фото сімей воїнів АТО… Не обійшлося на відео і без виразних символів. Хрести церков над палаючими подвір’ями та задимленими промисловими об’єктами, обгорілий під час бою національний прапор поблизу військового бліндажу українських захисників, як символ стражденної долі, втім незламної та непереможної волі українців, гільза від зброї, псалтир в руках священника, свіча пам’яті в спрацьованих руках …

Сьогодні Ірена Карпа у Facebook прокоментувала роботу наступним чином:

— Я якось дуже давно думала про цю пісню. Любила її і боляче проживала. Все ніяк не наважувалася за неї взятися. А тут з «Правицею» воно якось само вийшло, природньо. Справжні музиканти бачать більше і глибше. А Юля Богуславка — це взагалі голос, який зі мною завжди.

Я не знаю, чи можна сказати в наші ці дні більше, ніж казали жінки у народних піснях в кожен історичнй період. Це було, це є. І так хочеться, аби більше не було.

Ця пісня для матерів, що втратили синів чи доньок, для жінок, що втратили чоловіків, для коханих, для сесер, для всіх нас, бо щодня, з кожним втраченим життям, помирає крихітка нас. Але те, що лишається жити, воно бореться, бунтує, захищає, не терпить.

Я не буду писати імена знайомих і друзів, яких у мене більше нема. Хай кожен з нас подумає про тих, кого знав.

Редакція GAZETA.NET.UA розділяє скорботу за загиблими земляками.

У війні на Сході нашої країни станом на сьогодні загинуло більше 30 кременчужан.

Пам’ятати варто! Це важливо не мертвим, це важливо живим!

Автор публікації $mirnoVa

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

пять × 1 =