Петриківський розпис як основа авторських шедеврів українського живопису

в "За городом"

Світ диво-фантазій у петриківських розписах українки Олени Скицюк ні з чим не зрівняти. Художниця створює сюжетні полотна, використовуючи елементи народного декоративно-орнаментального малярства, перетворюючи надбання українського народного мистецтва на авторські художні шедеври. Ми не могли пройти повз. Переконайтесь.

Українська художниця, майстриня петриківського розпису і народного декоративного живопису Олена Скицюк — уроджена киянка, лауреат премії імені Катерини Білокур, член Національної спілки художників України.

Свого часу закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.

У 1979 році художниця разом з батьками розписала стіни магазину іграшок «Казка» у Києві. На розпис стін магазину родиною було витрачено близько року. Результати цієї праці дуже високо оцінювали мистецтвознавці, розписи магазину були добре відомі кільком поколінням киян. На початку 2000-х років пропонувалося в приміщенні магазину створити музей. Натомість у 2002 році магазин було викуплено концерном «Європродукт» і під час реконструкції всі розписи були по-дикунські знищені. Про це повідомляє Вікіпедія.

Втім, справжній дар не зупинити невіглаством, і він продовжує матеріалізовуватись, прумушуючи нас, українців, пишатися його надбаннями!

$mirnoV@ 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

2 × 5 =