Вища освіта в Німеччині стала безкоштовною на всій території країни. Так, сенатор Комітету з науки в Гамбурзі свого часу назвала платну освіту в країні «соціальною несправедливістю». Сенатор з питань науки вважає, що ключовим завданням політики є надання молоді в Німеччині можливості вчитися і отримувати якісну вищу освіту безкоштовно. А головне, що освіта безкоштовна і для іноземних студентів.
Втім, українці мають знати наступні вимоги щодо навчання закордоном. По-перше, в більшості випадків потрібне знання німецької мови. По-друге — підтвердження доходів (на що жити). Втім, є і варіанти навчання англійською — і в цьому випадку вибір університетів досить широкий. До того ж, віковий студент для Німеччини не є новиною: середній вік німецьких випусників — 28 років.
Ціни на навчання в Німеччині і раніше були порівняно зі світовими стандартами невисокі — 600 євро за семестр. Німецькі університети вносять помітний внесок у світову науку, а в науковому світі часто «проскакують» новини з посиланнями на німецьких дослідників: такі як розробка дешевого способу виготовлення сенсорних дисплеїв, відкриття складних молекул в міжзоряному просторі та інші.
Перевагами навчання у Німеччині є ще і можливість для іноземних студентів отримання грантів на навчання.
Оосбливостями навчання у Німеччині є той факт, що німецькі вузи не мають в освітній програмі таких понять, як 1-й або 5-й курс. Тут навчання поділяється на два цикли: базовий Grandstudium, що триває два роки і закінчується іспитом. Далі йде основний або поглиблений цикл, який називається Haupstudium і триває 2-3 роки. Після закінчення базового або поглибленого курсу вивчення предмету студент може розпочати написання кандидатської або докторської дисертації.
Як отримати стипендію на навчання в Німечинні детальніше за посиланням.
Джерело infostudy.com.ua