У рамках фестивалю Mural Social Club художники з Австралії, Бразилії, Італії та Росії наситили українські міста кольором. Гайда дивитись, воно того варте!
Всесвітньо відомий австралійський вуличний художник Fintan Magee прикрасив 17-поверхову будівлю столиці масштабним муралом із зображенням дівчини з квітами. Нова фреска знаходиться за адресою Маяковського, 2/1. Проект створення муралу на Троєщині реалізовано за підтримки Міжнародного Благодійного Фонду «Україно! Я за тебе!». Окрема подяка за сприяння у реалізації проекту — Деснянській районній державній адміністрації в місті Києві.
Побачити ще один новий столичний витвір мистецтва можна за адресою проспект Правди, 64. За нього окрема подяка – державній адміністрації Подільського району Києва та кураторам проектів. Автором роботи став італійський художник Agostino Iacurci, який щойно завершив створення масштабної фрески (9 поверхів) у рамках фестивалю Mural Social Club. Назва твору – «Water, please» («Полийте, будь ласка»).
Свій перший і другий мурал в Україні (у Києві та Чернігові) бразилець Rodrigo Branco також створив у форматі фесту Mural Social Club.
— Мені подобається малювати незвичайні портрети та надавати їм яскравих барв, – відзначає Бранко.
Відомий російський стріт-артер Марат Морік (Morik) прикрасив одну зі стін Одеси своїм муралом. Нова одеська фреска має назву «Тривала партія», знаходиться вона на Відрадній, 9.
— Мій брат – досить добрий шахіст, тому шахи мене оточували з дитинства. За допомогою них у своїй роботі я намагався показати, що у повсякденному житті ми часто втомлюємося від тривалих переговорів, діалогів, відносин, суперечок. І коли потрібно прийняти швидке та правильне рішення, це стає справжньою мукою. Мій мурал частково розповідає про поєдинок розуму та логіки, – зазначає Morik. Створення роботи стало можливим завдяки партнерській підтримці театрально-паркового простору Зелений театр та Impact Hub Odessa.
На одному з будинків Києва стріт-артер Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі. Fikos Antonios днями прикрасив 16-поверховий будинок столиці України. Робота має назву «Earth and Sky» («Земля і небо»).
— Люди, зображені на муралі, символізують небо та землю. Створена мною фреска стала найбільшим арт-об’єктом в історії грецького мистецтва з давніх часів, — підкреслює художник.
Додамо, що першим українським учасником фестивалю Mural Social Club став Сергій Радкевич. Надактуальний в українському сьогоденні мурал автора, що має назву «Фрагменти надії» (Київ, Срібнокільська, 1), став маніфестом проти насильства та жорстокості.
— Головні постаті муралу – дві руки, що взяті з реального об’єкта у місті Києві. Наприклад, рука «Родина мать». Руки, зображені на фресці, розламують меч. Це маніфест проти насильства та жорстокості, заклик до порозуміння. Окрім того, на муралі закодовано текст шрифтом Брайля – «хоуп» (надія), – відзначив Сергій.
Фото: Максим Білоусов
Куратори проектів – Oleg Sosnov та Julia Ostrovska.
Офіційні хештеги фесту:
#muralsocialclub #skyartfoundation #streetart #fintanmagee #art #urban#inspiringbylove
Джерело — сторінка Mural Social Club у Facebook
Автор публікації $mirnoVa