В Україні високий рівень залежності ЗМІ — світові експертні дослідження

в "За городом"

Почнемо з новини поганої. Світові експерти роблять висновки про залежність українських ЗМІ від олігархічних та політичних систем і називають їх «кишеньковими». Така ситуація, на їхню думку, тримається незмінною протягом як мінімум останніх трьох років. Це пригнічує, адже означає, що в українському інформаційному просторі мало об’єктивної інформація, а незалежний процес інформування перетворюється на нав’язливі з боку ЗМІ зусилля формування заангажованої точки зору в аудиторії і є упередженим. Втім, це аж ніяк не стосується політики редакції суспільно-культурного проекту GAZETA.NET.UA, і це вже добра новина!

Як поівдомляє 5.ua, за рейтингом Freedom House, Україна наразі має проблеми з корупцією, правосуддям, свободою ЗМІ. Такі висновки дослідження розвитку демократії у країнах перехідного періоду «Nations in Transit-2016».

Снимок экрана 2016-08-02 в 1.14.19 PM

Відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед посткомуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями: процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.

У звіті Україну також відносять до країн з перехідною/гібридною політичною системою.

77749

Інакше кажучи, виходячи з цифр і даних цього дослідження, ми наразі знаходимося десь посередині між пострадянськими країнами з тоталітарною системою управління та країнами Європи з розвиненою ринковою економікою. Тож, шлях фактично тільки розпочато.

Автор публікації $mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

один × пять =