Український МЗС та білоруські письменники домоглися відміни заборони в’їзду Жадану

в "За городом/Персона"

Білорусь відмінила вранішнє, а точніше, нічне рішення про заборону в’їзду до країни письменнику Сергію Жадану. Про це повідомив особисто сам Жадан, годину тому у Facebook. Нагадаємо, вранці він повідомляв, що після нічного вторгнення без будь-якого попередження білоруських міліціонерів до його готельного номеру у Мінську, йому пред’явили обвинувачення в тероризмі та заборонили в’їжджати на територію Білорусі.

Наразі письменник подякував українському МЗС за оперативність та наполегливість, висловив особисту вдячність декому з українських політиків та білоруських колег і навів посилання на публікацію про ануляцію заборони в білоруській пресі.

«Друзі, ну що — хрестовий похід відміняється! Здоровий глузд і почуття гідності перемагають все, що було написане в путінських темниках. Дуже тішусь можливості далі відвідувати Білорусь і поглиблювати українсько-білоруські культурні зв’язки.

Дуже дякую українському МЗС та особисто Павлу Клімкіну за оперативність та наполегливість. Дуже дякую послу України в Білорусі та всій команді українських дипломатів у Мінську за підтримку та принциповість. Дуже дякую білоруському МЗС за готовність іти назустріч. Дякую Ірині Геращенко за допомогу. Дякую білоруським колегам-письменникам за чітку й відверту позицію. Дякую всім вам — дорогі українці та білоруси.

Побачимось у травні в Мінську на концерті.

Слава Україні!
Живе Білорусь!» — написав ЖАДАН на власному пабліку у Facebook.

Коментуючи ситуацію білорусам, письменник зазначив, що така швидка і адекватна реакція свідчить про те, що непорозумінь між країнами немає, а він особисто розцінює цей випадок як поодиноку помилку, а не тенденцію.

$mirnoV@

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

9 + шестнадцать =