«Весела історія» від білорусів: у Мінську ЖАДАНУ заборонили в’їзд на територію та звинуватили у тероризмі

в "Блоги/Персона"

«Арешт без пояснення та затримка у камері без причини» — саме так визначив власне нічне затримання минулої ночі у Мінську Сергій Жадан. Поет у властивому йому стилі, себто лаконічно, з гумором та дотепністю, сьогодні написав на своєму пабліку у Facebook, відреагувавши на те, що сталося і запропонував українським дипломатам розірвати стосунки з білоруськими через цю неправомірну по відношенню до «українського поета» політичну акцію. Якою буде реакція українського дипломатичного корпусу та силовиків, час покаже!

Наводимо текст звернення поета без змін і в повному обсязі:

«А ось весела історія, що сталась зі мною сьогодні в Мінську. Близько другої ночі до мене в готельний номер нагрянув міліцейський патруль — серйозний і зосереджений. Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до кгб. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. В Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили — виявляється, мені ще 2015-го заборонено в’їзд на територію РФ (яка прикрість) із формулюванням «за причастность к террористической деятельности». А оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні (не пощастило), то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном. І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро. Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін.

І ось що я думаю. Дорогі друзі з МЗС та посольства України в Білорусі, це ж неправильно, коли українських поетів арештовують без пояснення й тримають у камері без причини? Правильно ж? Може якось відреагуєте? Давайте, скажімо, розірвемо з ними дипломатичні стосунки. Або оголосимо їм Хрестовий похід. Будь-ласочка.»

..І те що в Білорусії, Казахстану та Росії на тлі їхньої політичної єдності спільна візова зона, дивує мало; і те, що методи «внушенія» страхітливо-системні, як би це прикро не прозвучало, втім, і це зрозуміло в рамках диктатури..

А от що можна «клеїти» ЖАДАНУ, звинувачуючи в тероризмі? — Оце вже виглядає дещо ЗАНАДТО.. Який такий прецедент може виправдати це звинувачення, цей разючий наклеп? Цікаво було б дізнатись. Хоча про такі речі краще не знати взагалі…

Пане поете, українці з вами! А МЗС дійсно непогано б відреагувати. «Наших б’ють!», як не як, та ще й без будь-якої на то причини..((

*Терори́зм (від лат. terror — «жах») — у широкому сенсі використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної або ідеологічної мети.

Полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні терору шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших зазіхань нажиття чи здоров’я ні в чому не повинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних, з погляду чинного уряду, цілей.

$mirnoV@

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

8 − два =