Зізнаюся чесно, останнім часом читаю переважно українських авторів. Сталося те ні в якому разі не через політичні переконання чи суспільний стан речей у нашій країні. Просто тягне до свого, рідного. Бо коли називаєш явища, а отже, пишеш і читаєш власною мовою, мовою батьків і дідів, світ сприймається інтуїтивніше, давно помітила цю магію. Тож, ділюся книгами та авторами (з деким навіть мала прекрасну нагоду особистого знайомства та спілкування), що вразили мене в останній час. Глибокі, сумні, життєствердні і просто такі, що примушують відчувати власне серцебиття і плин часу, твори — до Вашої уваги. Повірте, вони того варті.
«ФЕЛІКС АВТРІЯ»
Другий роман Софії Андрухович, виданий у 2014 році «Видавництвом Старого Лева». Авторка писала роман протягом року.
Дія відбувається в 1900 році в колишньому Станіславові, теперішньому Франківську. Роман написаний як щоденник головної героїні Стефи, де кожний розділ відповідає якомусь дню або присвячений спогадам і не позначений датою.
Авторка жила в Кракові на творчій стипендії «Gaude Polonia» коли починала писати роман, а краківський гуртожиток називався «Фелікс». Дізнавшись про це батько авторки — Юрій Андрухович — запропонував назву для роману з девізу Австро-Угорщини: Bella gerant alii, tu felix Austria, nube, що означає наступне — нехай воюють інші, а ти, щаслива Австріє, укладай шлюби!
В написанні роману авторка, зокрема, користувалася газетою «Kurjer Stanisławowski» початку XX ст. В мові роману вживаються численні галицькі діалектизми, більшість з яких пояснено у примітках. Герої роману живуть на вулиці Липовій у Станіславові, тепер це вулиця Шевченка в Івано-Франківську, де живуть батьки авторки.
За цей роман авторка отримала престижну американську премію «Книга року BBC» — 2014.
«ЛЕКСИКОН ІНТИМНИХ МІСТ»
Роман-мемуари сучасного українського письменника Юрія Андруховича. За визначенням самого автора — це книга-пазл, де назви міст є назвами розділів, які складають багаторівневий художній твір.
Презентація роману відбулася 11 листопада 2011 року об 11.00 годині ранку.
Роман складається з 111 есеїв про різноманітні міста світу.
Очікуються наступні видання «Лексикону…», які складатимуться: другий — з 222-х міст, третій — з 333-х, і так до шостої частини.
«Лексикон інтимних міст» — найбільший за обсягом художній твір письменника.
«МУЗЕЙ ПОКИНУТИХ СЕКРЕТІВ»
Роман Оксани Забужко, виданий у 2009 році видавництвом «Факт».
Інформація з сайту книги:
Роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.
Роман отримав відзнаку як найкраща українська книжка 2010 року за версією журналу «Кореспондент». А у 2013 році був нагороджений Літературною нагородою Центральної Європи «Ангелус», що дуже престижно.
«ЖЛОБОЛОГІЯ»
Книга-альманах, в яку увійшли 33 есе сучасних українських культурних діячів, що представляють різні сфери громадського, культурного, навіть політичного життя і вбачають у «жлобстві» соціальну проблему.
Видання було репрезентовано на Львівському форумі Видавців у 2013 році, його автором та куратором став шоу-мен Антін Мухарський. В оформленні книги взяли участь художники Павло Жарко, Стас Волязловський, Владислав Шерешевський.
Серед авторів «Жлобології»: Юрій Андрухович, Володимир Бебешко, Сергій Васильєв, Юрій Винничук, Олесь Доній, Сергій Жадан, Богдан Жолдак, Олексій Залевський, Юрій Іздрик, Євген Карась, Лесь Подерев’янський, Олег Покальчук, Кузьма Скрябін, та багато інших відомих постатей сучасного українського мистецтва і культури.
Ця книга розрахована на широке коло читачів: поціновувачів сучасного мистецтва, студентів і викладачів, громадських діячів, політиків, коуч-тренерів, художників, письменників і галеристів, фалеристів, адвентистів сьомого дня, дипломатів, рекламістів, телепродюсерів, зірок шоу-бізнесу та спорту, філологів, філософів, філантропів, антропологів та інших «богемних виродків», які «відірвались від народу».
«НЕБРАТНІ»
Перша публіцистична книга українського письменника Максима Кідрука. Автор ставить за мету проаналізувати більш ніж 400-річну історію українсько-російського протистояння.
Автор так прокоментував ідею написання подібної книги :
Ідея написати книгу про українсько-російські взаємини належить моєму польському видавцю. Задум уперше зародився минулого вересня, під час презентацій польського перекладу технотрилера «Бот», коли я несподівано виявив, що навіть поляки не до кінця уявляють, що відбувається на сході України, що вже казати про «дальші» країни. Чи не половина журналістів, що брали у мене інтерв’ю, схилялися до думки, що на сході України точиться громадянська війна. «Небратні» є своєрідною відповіддю російській пропаганді у Європі і значною мірою орієнтовані на європейського читача. Мета книги: показати європейцям, чому українці — це не росіяни.
18 січня 2015 року на власній сторінці у Twitter та Facebook Кідрук оголосив про завершення рукопису. 1 квітня почався продаж книги в Україні, а 22 квітня переклад книги став поширюватись у Польщі.
«МЕСОПОТАМІЯ»
Книга Сергія Жадана, яка видана у 2014 році харківським видавництвом «Клуб сімейного дозвілля». 2015 року книга стала лауреатом премії «Ангелус».
«Месопотамія» за змістовним наповненням — це дев’ять прозових історій і тридцять віршів-уточнень. Усі тексти цієї книги — про одне середовище, герої переходять з історії в історію, а потім — у вірші. Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори й специфічний гумор — тут є все, що так приваблює у творах Сергія Жадана.
Сам автор вважає, що ця книга «дуже харківська і надзвичайно інтимна». Жадан стверджує, що це найбільш особиста його книжка, оскільки про Харків він ще ніколи лірично не писав.
— Була мета привернути більше уваги до Харкова, тому що його у літературі, на жаль, не так багато. Мені його, скажімо, бракує. Тому хотілося зробити таку дуже міську книгу, дуже урбаністичну і, власне, взяти за основу саме харківські ландшафти, — прокоментував свій твір сам Жадан.
Рецензії книг — з Вікіпедії — вільної енциклопедії, фото — Інтернет-мережа
Автор публікації $mirnoVa