До Дня Незалежності 10 культових українців створять цикл есеїв «Незалежність’25»

в "Репортаж"

«Незалежність’25» — є спільним проектом «Української правди.Культура» та «Форуму видавців у Львові». Це 10 історій від українських письменників, філософів, художників і музикантів про те, якою є для них незалежність країни через 25 років, і що змінилось у нас, українських громадянах. Перший з есеїв — від Сергія Жадана.

20150907124041

Есей харківського письменника Жадана має назву «Історія України, яку потрібно навчитися любити». Головним героєм оповіді є навіть не шкільний друг письменнчка, колишній військовий, що раптово і неочікувано для знайомих пішов добровольцем на війну, щойно вона почалася на Сході нашої країни.

Головна героїня розповіді Сергія — сама Україна. Письменник намагається співставити Батьківщину з тими почуттями, кторі вона народжує в наших серцях та мізках, з тією мотивацією, котру вона викликає в колишніх шкільних друзях, що їдуть захищати її. Слово Жадана традиційно лаконічне та ємке, відверте та потужне.

«Політика – не головне, і вибори – не головне. Головним є щось інше. І патріотизм, виявляється, постає з чогось іншого. Що б ми не розуміли під словом патріотизм… Його навіть україномовним українцем не назвеш: так – слово російською, слово українською. А ось, виявляється, це навіть не головне», — переконаний письменник.

«Проблема лише в тому, щоби навчитися відрізняти картинку з політичних ток-шоу від пейзажів за вікном. І співвідносити батьківщину саме з пейзажами, а не з ток-шоу. Оскільки шоу – річ постановочна, а ось те, що ти бачиш, виходячи з дому – просто так не вимкнеш, не переключиш на інший канал», — наголошує Жадан, і є безсумнівно правим!

dd3c28b-depositphotos-50615023-l-2015----denyskuvaiev
Фото:DenysKuvaiev/Depositphotos — з матеріалу «Українська правда. Життя»

Повну версію матеріалу читайте тут.

Другим есеєм проекту «Незалежність’25» стала оповідь письменниці і засновниці видавництва ТАО Оксани Форостиної «Вийти на станції «Україна».

«Після Майдану кілька разів доводилося чути фразу: «Ми шукали Європу, а знайшли Україну». Спостерігаючи за дуже багатьма його учасниками і прихильниками, я знову і знову впізнаю трансформацію, яку пройшла сама у середині 1990-х. Ті, хто шукають Європу, рано чи пізно знаходять Україну», — переконана Оксана Форостина.

Повна версія тексту на «Українська правда. Життя».

Матеріал доповнюватиметься цитатами з нових публікацій інших авторів проекту. 

$mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

восемнадцать − 14 =