Що відбувалося в «ЧЕТВЕР»?

в "Репортаж"

«Часопис текстів і візій», у 1989 році створений Юрком Іздриком, по суті виявився  літературно-мистецьким журналом концептуального спрямування. Відтак, головний редактор — Юрій Іздрик, співредактор — Софія Андрухович. Історія української андегрундної літератури та поезії.

— Я почав робити це для того, аби мати де публікуватися за совка. Тоді ні мене, ні Андруховича (Юрія) видавати не хотіли, — пояснив мені дядя Юра (як називає Іздрика його видавець Святослав Померанцев — прим. $mirnoVa) за нашої зустрічі у Кременчуці в рамках МЕРЕЖІ (куратором останньої, власне, у місті я і виступаю).

Снимок экрана 2016-08-16 в 10.31.10 PM
Так виглядає архів «ЧЕТВЕРГА»: макети перших сторінок різних випусків журналу

 

ІСТОРІЯ

Мало сказати, видання стало культовим.

Його перші два номери були видані відповідно у 1990 та 1991 роках методом ксерокопіювання і мали обмежений наклад, характерний для «самвидаву». Однак вже в другому номері вдалося зібрати твори більшості тих авторів, які згодом будуть зараховані до «станіславського феномену» (А. Кирпан, М. Микицей, Володимир Єшкілєв, Тарас Прохасько та ін.).

У 1991 році відбулися зміни у складі редакції: до роботи над журналом прилучився Юрій Андрухович і Тарас Прохасько. Результатом співпраці стала поява у 1992 році проекту «Глосарій», котрий досьогодні залишається хрестоматійним зразком альтернативного журналотворення.

Снимок экрана 2016-08-16 в 10.29.07 PM

Наступні числа виходили з інтервалом у рік: № 4 — проект «Імперія», № 5 — «Четвер(г)», № 6 — «Крайслер Імперіал», № 7 — «Псевдо-Перевал».

У 1997 р. роботу над журналом призупинено і відновлено 1999 р. з ініціативи видавництва «Лілея-НВ», під егідою якого планується щоквартальний випуск «Четверга».

Втім останній номер в архіві електронного видання датовано 2007 роком — і це № 28.

Архів видання нині зібрано на його офіційному сайті. Неодмінно варто зазирнути.

$mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

шестнадцать − 1 =