Художники Кременя потребують меценатської підтримки і знаходять її в арт-просторах міста

в "Город"

Сьогодні, 14 грудня, у кременчуцькій арт-бургерній «Urban Burger» відбулося офіційне відкриття виставки робіт голови кременчуцької філії Всеукраїнської спілки художників України Ольги Гриценко. Привітати художницю прийшли друзі та небайдужі до мистецтва кременчужани, представники преси. Втім, примітності події додав формат круглого столу на тему актуалізації сучасного мистецтва та пошуку шляхів його фінансування, який відбувся прямо тут, у затишній атмосфері закладу.

Фото «Кременчуцька газета»

Очільники міських галерей, творчі гості з сусідніх Горішніх Плавнів, де Ольга свого часу працювала головним міським архітектором, а також представники відділу культури виконкому міської ради Кременчука та Кременчуцького краєзнавчого музею у неформальній розмові подискутували щодо перспектив сучасного українського мистецтва, визначилися із основними труднощами на шляху до його розвитку та обговорили новаторські ідеї арт-проектів міських художників. Зійшлися на думці про важливість підтримки митців представниками бізнесу, меценатами та спонсорами. Засвідчили: живопису, його історії та майбутньому у Кременчуці -бути!

У невимушеній бесіді мова пішла про те, що сьогодні тенденція економічної кризи, на жаль, призводить до знищення приміщень галерей та передачі міських фондів мистецтва до обласних та столичних. Таким чином, багаж історичних колекцій міста втрачається. З цим фактом погодились і представники міського віділлу кульутри, мовляв, плакати від цього хочеться.

У процесі діалогу виникла ідея створення міського музею мистецтв, де зберігались би колекції кременчуцьких майстрів та колекціонерів. Так важливо передати нащадкам та дітям не тільки промислові площі та бізнес-центри, а й духовний багаж та культурні надбання поколінь, як це робить цивілізована сусідка-Європа.

Дійшли згоди, що арт-менеджмент в такому форматі, як його втілює заклад «Urban Burger», де цього року виставляються полотна вже четвертого кременчуцького художника, є також надзвичайно важливим у мережі сполучень арт-реалізацій. Адже, художникам потрібна підтримка громади та представників бізнесу, втім вони через внутрішню інтелігентність не завжди готові про це публічно говорити!

Фото «Кременчуцька газета»

Новиною стало те, що Спілка художників Кременчука планує в майбутньому році зініціювати арт-фестиваль чи навіть виставку всеукраїнського масштабу. Її формат надалі у більш тісному колі митців обговорювався більш детально, пресу обіцяли повідомити, щойно проект отрумає фінансування. Втім, зрозуміло, що структурно він має охопити учасників з різних міст України і може бути проведений на кількох локаціях водночас, та навіть у кількох містах.

Всіх бажаючих долучитися до творення сучасної історії живопису Кременчука та меценатів просимо звертатись за координатами міської Спілки художників та Ольги Гриценко особисто.

$mirnoV@

 

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

20 − пятнадцать =