Фестиваль молодого мистецтва урізноманітить осінню культурну столицю

в "За городом"

Подія стартує у вересні-жовтні поточного року в Мистецькому арсеналі й відбуватиметься кожні два роки на базі різних українських інституцій культури в різних містах країни. Міністерство культури України, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Національний художній музей України оголошують про початок підготовки до Фестивалю молодого мистецтва.

Чи є підстави говорити про появу нового покоління представників актуального українського мистецтва? Як суспільні процеси останніх років вплинули на мистецький досвід молодих українських художників? Якою мірою мистецтво молодих включене в світовий мистецький контекст? Відповісти на ці запитання, широко представити молодіжну творчість у сфері сучасного візуального мистецтва має на меті Фестиваль-конкурс молодого мистецтва. Він відкриється наприкінці вересня 2017 року в Мистецькому арсеналі.

Засновником фестивалю-конкурсу є Міністерство культури України.

Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале. 2017 року його організаторами визначено НКММК «Мистецький арсенал» та Національний художній музей України, як інституції, що мають успішний досвід проведення заходів такого масштабу та можливість співфінансувати їх.

Прагнучи, щоб такий досвід здобували інші інституції, Мінкультури планує передати естафету організатора наступної події (2019 року) центрові сучасного мистецтва або художньому музею іншого міста України.

Програма Фестивалю 2017 року складатиметься з двох частин. Перша – конкурсні роботи молодих митців. Друга – виставковий проект авторитетних представників актуального українського мистецтва. Крім того, в межах Фестивалю заплановано здійснити спеціальний проект, простором для якого стане приміщення Міністерства культури України.

Прийом заявок на участь у фестивалі планується оголосити не пізніше квітня 2017 року.

Джерело — artarsenal.in.ua

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

13 − одиннадцать =