Львівська освітня фундація дісталася до Кременчука разом із проектом «Будуємо Україну разом», в рамках якого волонтери з міста Лева та інших міст України реконструюватимуть у кількох містах Кременчуцького району оселі для малозабезпечених родин та сімей бійців АТО. Наразі львівські активісти знаходяться на етапі пошуку волонтерів для будівничого табору. Тож, всі небайдужі, долучайтесь до справи, у вас є прекрасна нагода стати супільно-корисними!
Ідея проекту полягає у відбудові чи влаштуванні косметичного ремонту в оселях АТОвців та малозабезпечених родин. Проект триває третій рік поспіль. Стартував він свого часу у Слов’янську.
— Ми мали спілкування з жителями Східного регіону країни ще до війни, оскільки Львівська освітня організація втілювала у життя програми обміну студентами з різних куточків України. Коли почалася війна, ми одразу зрозуміли, що органічно буде вчинити саме так — допомогти тим українцям, що опинилися у скруті, чиї домівки було зруйновано. Перша жінка, якій ми відбудовували хату, голосувала на референдумі за Новоросію. Вона була страшенно здивована тим, що допомога в її життя прийшла не зі Сходу, а таки із Заходу країни. Не могла повірити, що україномовні львів’яни, нічого не вимагаючи натомість, відновили її оселю коштами бізнес-виробництв та грантів. Вона навіть плакала потім, — згадують волонтери проекту БУР.
Цьогоріч проект «Будуємо Україну разом» отримав 60 заявок на участь від різних українських міст. Серед 20 відібраних за критеріями організаційних потужностей населених пунктів (також перевагу надали тим містечкам, що ще не приймали участі в БУР), в 12 українських містах (переважно інфраструктурно нерозвинених) команда волонтерів обере один громадський та три приватні обє’кти і протягом двох тижнів роботи в кожному з міст відтворить ці локації до стану косметичного ремонту.
Три приватні об’єкти — оселі родин АТОвців та малозабезпечених сімей. Громадський об’єкт (буд-який публічний простір) мешканці міста можуть обрати та запропонувати активістам самостійно. До речі, звернутись до представників фундації та кураторів БУР може, власне, будь-хто. Зробити це можливо, заповнивши нескладну заявку на пабліку проекту. Перевага завжди надається сім’ям, готовим активно долучатися до взаємодії та співпраці з волонтерами!
Починаючи з квітня наступного року, протягом півроку, волонтери оселятимуться в 12 обраних містечках України в різних її регіонах і втілюватимуть практичну частину прожекту. Сьогодні вони запрошують небайдужих волонтерів долучитися до творення нового суспільства, в якому горе і скрута ближнього — не є байдужістю кожного.
Зазвичай до співпраці над проектами одного міста запрошується 20 і більше місцевих волонтерів та стільки ж приїжджих з інших регіонов. Себто, у весняному (стартує з квітня) волонтерському таборі відбудови у Кременчуці, Світловодську чи Горішніх Плавнях, можуть прийняти участь 20-25 кременчужан, які зголосяться виконувати нескладні підсобні та будівельні роботи на локаціях. Ще стільки ж волонтерів-гостей, готових до праці, львів’яни планують привезти із собою. Вік волонтерів — 16+.
Табір проекту представляє собою наметове містечко, де волонтери живуть та харчуюються. Інколи, у співпраці з місцевою владою, волонтерський табір оселяється в адміністративних будівлях на кшталт гуртожитків чи пансіонатів. Кошти на втілення проектів представники фундації отримують через грантові запити до європейських донорів або від вітчизнянного великого бізнесу, прикладом, пов’язаного з будівництвом.
Минулого року у проекті «Будуємо Україну разом» взяли участь волонтери з Литви, Угорщини, США та, навіть, Росії. Проект порушує стереотипи та сприяє не тільки суспільно-побутовим покращенням в умовах війни та економічної кризи, а й культурному конекту молоді з різних регіонів України та навіть різних країн, створюючи мультимедійність діалогів та просторів. Так, після втілення проекту в містах Краматорськ, Слов’янськ, Червоноград та Енергодар, з’явилися альтернативні культурні майданчики «Вільна Хата», «Теплиця», «Космодром» та «Фрідом» відповідно.
«Геть не обов’язково робити щось велике. Можна зробити і щось маленьке, але з великою любов’ю» (Мати Тереза).
Продуктивного вам тижня, друзі! Хай вам вдасться зробити якнайбільше маленьких справ 😉
Детальніше про проект ТУТ.
$mirnoV@