Парламентські дебати британського формату — для школярів Кременя

в "Город"

Вже 1-2 жовтня у Кременчуці серед учнів шкіл та студентів технікумів відбудеться Дебатний турнір «Кубок кременчуцької міської ради». Реєстрацію на захід щойно розпочато. Метою проведення турніру є залучення соціально активної молоді до пошуку шляхів вирішення важливих суспільних проблем. GAZETA.NET.UA  виступить інформаційним партнером заходу.

14247649_1164030923658141_29490463_o

Формат проведення заходу заявлено наступний: школярі отримуватимуть тему  — резолюцію. Всі учасники дебатів розподіляться на два протиборні табори, дві сторони: уряд та опозицію. Задачею уряду є доведення власної думки, а завданням опозиції, відповідно, її спростування.

— Тож, якщо тема, наприклад, «Легкі наркотики», то представники уряду (палата) мають аргументовано довести, що це корисно і необхідно, а представники опозиції (іншої палати) навпаки, що це найгірше рішення, — пояснюють організатори заходу.

GF6RLjdMKKQ
Так виглядають «дебати» в дії!

Отже, дебати – це командна, рольова інтелектуальна гра, в якій одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша – опонує їй. У ході гри команди змагаються між собою навколо визначеної теми. Обов’язок обох команд кваліфіковано та в межах певних часових рамок представити свою позицію, власні аргументи “за” чи “проти”.

Гру оцінює суддя (або кілька суддів), які й визначають переможця в раунді. Головне завдання команд – переконати в своїй правоті саме суддів.

Мета заходу — підвищення правової свідомості молоді, розвиток потенціалу та творчих здібностей. Тож тепер учні кременчуцьких шкіл та професійно-технічних навчальних закладів можуть випробувати свої сили та перевірити власні можливості. Для реєстрації необхідно просто заповнити анкетну форму: https://goo.gl/forms/5Vy9osmTHn0aNy9m2

RHVLhSbmHSM
Засідання дебатного клубу Кременчука

Організатори ж турніру повідомляють, що в інших містах України дебатний рух активно розвивається.

— Існує безліч турнірів для тих, кому цікавий такий напрямок розвитку, — наполягають представники дебатного клубу у Кременчці.

Дійсно, щорічно проводиться Чемпіонат України з дебатів. Цього року українці навіть прийняли участь у Чемпіонаті Європи з дебатів у польській Варшаві, виступивши там у якості суддів.

kReO_iVsA0o
Дебати вимагають повної зосередженості

За умови успішного проведення цьогорічного турніру у Кременчуці, організатори планують зробити захід традиційним.

 — Взагалі у нас є дебатний клуб, тож та молодь, яку це зацікавить, зможе і надалі займатись дебатами, — говорить співорганізатор турніру з дебатів у Кременчуці Юлія Князєва.

Проходитиме захід за ініціативи «Кременчуцького дебатного клубу», підтримки Кременчуцької міської ради, міського голови, департаменту освіти та управління у справах сім’ї, дітей та молоді Кременчуцької міської ради.

Група турніру — https://vk.com/kremendk 

Група Дебатного клубу — https://vk.com/kremendebateclub

$mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

восемнадцать − 18 =