UKRAЇNER зніматиме автентичну Полтавщину і вже презентує українців за кордоном

в "Город/За городом"

До Кременчука вчора завітали автори та  творці всеукраїнського проекту, який неодмінно має стати культовим — UKRAЇNER ЕКСПЕДИЦІЯ. Молоді хлопці з інтелігентними намірами та очима мають високу і таку потрібну українському суспільству мету! Через портретні документалки блогер та письменник Богдан Логвиненко (Київ), оператор Дмитро Охріменко (Київ), фотограф Тарас Ковальчук (Рівне/Львів) прагнуть розказати українцям про те, ким останні насправді є, змотивувати повірити в себе, «зшити» націю та презентувати її іноземцям. Хлопці сподіваються продемонструвати істинне обличчя українців цілому світові — не у «підмальованому» вигляді, а такими, якими ми дійсно є і якими далеко не завжди себе усвідомлюємо — роботящими, талановитими і надзвичайно красивими. Знімати красу української нації прийшов час і на Полтавщині. Кремінь став першим містом, яке про це дізналося буквально з вуст кураторів проекту.

dsc_0350
Автори проекту: Богдан — справа, Тарас — посередині, Дмитро — зліва на фото

Проект триває 4 місяці від моменту власного старту. За цей час було відзнято близько 50 відеоробіт, серед яких ефіри побачить, вірогідніше за все, десь дві третини сюжетів. У майбутньому зйомки триватимуть впродовж півтора або навіть двох років. Планується відзняти всі без виключення регіони України.

Кожен з фільмів планується перекладати 5 мовами. Побачити їх можна на офіційному сайті проекту чи на каналі YOUTUBE. Відео-блоги з подорожей та лонгріди відомого українського блогера Богдана Логвиненка разом з фотозвітами з робочих відеоподорожей мандрівників можна відслідковувати на пабліку у Facebook.

Наразі на сайті викладено кілька змонтованих документалок про жителів Закарпаття. Полтавщині випала честь стати наступним регіоном, куди впало око та ступила нога авторів проекту. До речі, хлопці звертаються по допомогу і просять поради, адже хто краще за нас, місцевих аборигенів, знає своїх власних «видатних маленьких українців» в обличчя. Інфу про цікавих людей, які є першопрохідцями чи навпроти — справжніми майстрами у певній справі чи ремеслі, можна надсилати на редакційну пошту проекту: mail@ukrainer.net.

dsc_0364

В основі своїй проект UKRAЇNER є волонтерським. Його створили люди, які перш за все прагнуть втілити ідею «пробудження» української самосвідомості через документальні відеороботи про вартих уваги, втім нікому досі не відомих і скромних українців. Підтримку проекту надають партнерські організації, які допомагають хлопцям фізично пересуватися країною та зупинятися на відпочинок. Наразі проект не є комерційним.

dsc_0345

Волонтерською допомогою живе і сторона технічної реалізації зйомок, адже утрьох хлопці навряд чи встигали би знімати, монтувати, писати статті та лонгріди, робити розшифровку відео, вести відео-блоги, займатися пошуком нових локацій та героїв, менеджментом проекту в цілому і таке інше. В усьому цьому їм допомагають зацікавлені проектом і небайдужі друзі та професіонали-однодумці.

dsc_0365
Кременчук зустрів проект зацікавлено

Саме таких командних гравців не вистачає авторам патріотичного прожекту у Кременчуці. Тож, агов! Талановиті адміністратори, локейшн-менеджери, фотографи, дизайнери, фандрайзери, SMM-спеціалісти, перекладачі та журналісти, — команда UKRAЇNER запрошує вас до співпраці. Не прогавте власної можливості долучитись до творення історії своєї країни!

dp0hmlx4jdu

ПРЯМА МОВА:

— Бува, потрапляємо кудись в село на периферію, там народ жаліється, мовляв у столиці добре жити, все є і все можна. Ми приїздимо до Києва, і народ там ниє, мовляв, як складно і противно жити, скрізь одна конкуренція! От ми їздимо так і дивуємось, чого людям скрізь не вистачає і все не так, і все не те? Насправді, все залежить від тебе самого. Як тобі бути — ти завжди обираєш сам. Про це ми і знімаємо наше кіно, — Дмитро Охріменко, оператор, співавтор проекту.

— Вже в перші кілька хвилин буває зрозуміло, чи вийде фільм, чи вдасться сюжет, чи маємо героя. Бо коли в людини світяться очі — це означає, вона робить те, що любить. Це стає очевидним одразу. Такі люди передають любов у тому, чим займаються, до інших. Саме про таких людей ми прагнемо розказати світові, бо вони — українці. Минулого тижня я був на літературній презентації у Берліні, багато говорив про наш проект. Німці та українська діаспора прекрасно його розуміють, сприймають і підтримують ідейно. Багато хто серед знайомих нам людей долучається до співпраці і на волонтерських засадах, наприклад, перекладає фільми іноземними мовами, щоби і за кордоном могли дізнатись про Україну! — письменник, журналіст Богдан Логвиненко, співавтор проекту.

— Ми виступаємо за органічні репости і водночас абсолютно не проти розширення нашої глядацької аудиторії. Втім ті канали, які вже пропонували нам співпрацю, нам не надто пасують. Знаєте, ситуація така, що медіа часто вимагають певної форматності від авторів. А ми не хочемо сидіти в кадрі з чашечкою «Nescafé» замість липового чаю, або типу ненав’язливо розказувати про те, який чудовий зв’язок у «Київстар»! Сьогодні ми незалежні автори, які в першу чергу орієнтуються на якість продукту, за що дуже вдячні всім, хто допомагає нам у творенні UKRAЇNER ЕКСПЕДИЦІЯ, і сподіваємось, так буде і надалі! — Тарас Ковальчук, фотограф, співавтор проекту.

Презентували проект у кременчуцькому альтернативному культурному центрі #Adapter, де гостей пригостили закарпатським бограчем, приготованим в печі.

dsc_0343

dsc_0340

Фото і текст — $mirnoV@

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

пять × 4 =