З Днем Соборності, Україно!

в "За городом"

Сьогодні, 22 січня, наша країна традиційно, вже третій рік поспіль активно святкує День Соборності. Українці, зі святом вас! Збережемо те, що у нас є!

Таке привітання розповсюджено в соцмережах Українським інститутом національної пам’ті сьогодні зранку!

Вільна Інтернет-енциклопедія повідомляє нам, що День Соборності є державним українським святом, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято симводізує єдність Заходу та Сходу нашої країни, воно є відченням того, що україна — єдина!

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

В цей день історично склалася традиція проводити в українських містах акцію «Мости єднання». Її суть полягає в тому, що українці виходять на мости власних міст та поселень і, загорнуті в національні прапори, взявшись за руки, стоять вздовж мосту та виголошують гасло: «Україна — єдина!» Такі дії є символом єдності та переконання, що жителів різних регіонів нашої країни неможливо розділити політичною пропагандою чи воєнною інтервенцією.

Поєднані жовтоблакитними стрічками та рукозтисканням, незнайомі люди демонструють єдність та прихильність одне до одного!

Саме так українці жестами проголошують світові про єдність Західного та Східного регіону нашої країни, що, в свою чергу, за глибоким переконанням патріотів, ментально завжди лишатимуться частинами одного цілого! Адже, Україна — Соборна.

#зднемсоборності??
#деньСоборності #22січня2017
#святоукраїни?
#Україна
#цінуйсвоє

Редактор $mirnoV@

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

четыре × 1 =