ЖАДАН, сила тренду та його новий арт-бук..

в "За городом"

Український VOGUA повідомляє про вихід спільного арт-буку відомого харківського письменника Сергія Жадана і львівської письменниці та художниці Христини Лукащук. Книга називається «Пливи, рибо, пливи». Варто відзначити, це назва одного із найбільш популярних віршів поета, написаного в 2013 році і опублікованого в кількох його поетичних збірках, наприклад, «Життя Марії» та «Динамо Харків». Фото обкладинки нової книги авторів — в матеріалі.

579f234ecdff6

— Завжди цікаво співпрацювати з художниками, коли книга перестає бути просто певною кількістю й комбінацією літер, набуваючи натомість цілком іншого вигляду та звучання, — признается Сергей Жадан. — Приємно, що в Україні з’являється щоразу більше цікаво оформлених та виданих книг. У таких книгах і текст звучить цілком інакше.

— Не буду грішити, що добре знаюся на творчості Сергія Жадана, – рассказывает художница Кристина Лукащук.Перебуваючи на одному з його концертів, раптом зловила себе на тому, що не так вслухаюся, як вдивляюся – я бачила Рибу. Вона пливла, говорила, страждала, мріяла… любила і неймовірно резонувала зі мною. Вже вдома знайшла текст. Тоді ж зрозуміла, що малюнки, які поки були лише в моїй голові, можуть стати отим найсправжнісіньким арт-буком, якого так бракує на вітчизняному ринку. І не буду приховувати – отримала шалене задоволення, працюючи над цим проектом.

579f2364dfd30

Вікіпедія дає наступне пояснення поняттю арт-бук:

Графічний альбом чи Артбук (від англ. artbook) — колекція зображень та ілюстрацій, зібрана у вигляді альбому під однією обкладинкою.

Вміст графічного альбому майже завжди пов’язаний між собою спільною темою, будь то твори конкретного художника чи фотографа або ж образотворчого чи фотомистецтва взагалі. За останні роки зросла популярність рекламних графічних альбомів, присвячених творам таких напрямів мистецтва, як, наприклад, кінематограф, відеоігри та аніме.

Дозволю собі додати, що станом на сьогодні, арт-бук не є такою вже й рідкістю і часто видається з метою популяризації того чи іншого продукту, в данному випадку — літературної творчості письменника.

До всього, незабаром Жадан, твори котрого за 20 років його діяльності на літературній ниві були перекладені на десятки мов світу, презентує чергову власну поетичну україномовну збірку «Тамплієри», котра вийшла друком у видавництві MERIDIAN CZERNOWITZ.

Презентації відбудуться в Харкові, Києві та Львові. Деталі — на сторінці події в фейсбуці. Книга також містить малюнки іншого автора, цього разу ілюстрації до неї створив відомий український художник Олександр Ройтбурд. Про це повідомляє видання «Лівий берег».

579b472ca33b8
Портрет Сергія ЖАДАНА. Робота Олександра Ройтбурда. Книга «Тамплієри»

Автор публікації $mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

восемь + 8 =