Поговорімо про український авангард?

в "За городом/Постер"

Сьогодні в столичному Національному музеї мистецтв (National Art Museum of Ukraine/вул. М. Грушевського, 6) в рамках лекторію «МИСТЕЦТВО XX СТОЛІТТЯ» відбудеться лекція «Український авангард. Революція світогляду: від кубізму до супрематизму». Початок о 14:00. Тривалість заходу — година.

Народження українського авангарду відбувалося в епоху бурхливих соціальних і політичних перетворень, наукових і технологічних відкриттів початку 20 століття. Митці прагнули не споглядати, а бути учасниками творення нового світу. Наприкінці 1900-х рр. виникла ціла генерація новаторів мистецтва, пов’язаних з Україною. Вони працювали у Києві (Олександра Екстер, Олександр Богомазов), Харкові (брати Давид і Володимир Бурлюки, Марія Синякова), Петербурзі та Москві (Давид Бурлюк, Казимир Малевич, Олекса Грищенко), Парижі (Олександр Архипенко).

Авангард в Україні розвивався синхронно зі світовими процесами і водночас формував власну своєрідну мову. В чому полягає специфіка українського авангарду, ви дізнаєтесь на лекції.
Лекцію читає завідувачка відділу мистецтва 20-21 століття Оксана Баршинова.

Квиток можна придбати у касі музею (центральний вхід).
Вартість квитка 30 грн., пільговий 10 грн.
Захід проводиться у лекційній залі.

Хто не знає,чим зайнятися сьогодня в столиці і прагне отримати нові культурні враження та знання — спробуйте встигнути, організатори обіцяють, буде цікаво і насичено! 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

19 − 2 =