Український Майдан для британського фотографа: більше ніж життя і смерть!

в "За городом/Постер"

Цієї неділі, 22 січня, на відкриття фотовиставки «Майдан: більше ніж життя і смерть», яку складають роботи британського фотографа Джо О’Браєна, зроблені ним у 2014 році під час подій Євромайдану, українців запрошують до Національного музею історії України.

Автор давно цікавився масовими акціями протесту, в його доробку — фото з демонстрацій у Англії та Іспанії. До Києва він приїхав на початку лютого 2014 року, аби зафіксувати протести Євромайдану, де через об’єктив камери детально відслідковував життя столиці на барикадах.

Зі спогадів автора фоторобіт: «Вперше я зацікавився протестами Євромайдану 22 січня 2014 року, коли побачив у новинах сюжет про зіткнення між демонстрантами та міліцією на вулиці Грушевського і повідомлення про смерть Сергія Нігояна та Михайла Жизневського. Я захотів стати очевидцем цих подій, щоб зрозуміти, для чого люди вийшли на вулицю і чому їх вбивають. Згодом зрозумів, що мотивації людей були різними, але вони перетнулися в ідеальний момент часу і створили спільну силу. Головна площа стала символом, точкою фокусу для всіх скривджених людей з усіх сфер українського суспільства, дала їм можливість боротися за свої переконання».

Роботи, що будуть представлені на виставці, є унікальним свідченням драматичного перебігу подій кінцевої фази Єромайдану в тому вигляді, в якому їх побачив іноземець, який не зміг лишитися безстороннім. Загалом представлено 40 фото з життя Майдану, три з яких отримали приз глядацьких симпатій на Лондонському фотофестивалі (London Photo Festival) 2016 року.

Відкриття виставки відбудеться о 14:00 в столичному музеї за адресою: вул. Володимирська, 2. Вхід вільний, захід — безкоштовний. Організатори просять попередньо реєструватися за формою.

Виставка триватиме до 22 лютого 2017 р.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

два × три =