Будівництво скандального театру на Андріївському узвозі має бути призупинено

в "За городом"

А вже з 1 березня має бути затверджено новий проект будівлі театру на конкурсній основі. Зупинити ж запущене до того будівництво та провести експертизу проекту і за її підсумками відкоригувати будівлю скандального театру на столичному узвозі — саме такою була резолюція засідання київської міської організації Національної спілки архітекторів України від 16 січня. Про підсумки засідання на своїй сторінці в Facebook написала віце-президент НСАУ Олена Олійник.

Олійник зазначила, що київська організація висловлює стурбованість ситуацією, що склалася в забудові історичного центру столиці і навіть зон охорони пам’яток історії та культури. Мають місце численні порушення європейського та національного законодавства.

Одним з найболючіших прикладів втручання в історичне середовище став Театр на Подолі. На засіданні вислухали авторів проекту, Віталія Юдіна та Олега Дроздова, а також експертів, дійшовши висновків, що будівля театру була побудована з порушенням ряду чинних законів та норм, а саме Закону України «Про охорону культурної спадщини», закону «Про охорону археологічної спадщини», закону «Про регулювання містобудівної діяльності», закону «Про архітектурну діяльність», постанови Кабінету міністрів України від 11 травня 2011 № 560 (зі змінами 2016 г.) і наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 травня 2011 р №45 (зі змінами 2015) — ДБН А.2.2-3-2014 та ін.

Олена Олійник зазначила, що київська організація НСАУ вважає за необхідне негайно зупинити будівництво театру і заборонити його введення в експлуатацію; призначити експертну комісію для визначення можливості розміщення театральної споруди на території пам’ятки містобудування, коригування його оптимальних обсягів і вимог до зовнішнього вигляду і розробити завдання на проектування під керівництвом НСАУ (до 1 березня), провести бліцконкурс для коригування існуючої споруди відповідно до рішення експертної комісії і оновленого завдання на проектування.

Прототип скандально відомого київського театру на Подолі збудували у Британії ще в 2012 році

Джерело — мережа

Опублікував Артур Знайда

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

2 × 4 =