День студента: свято чи день пам’яті?

в "Постер"

Вже наступного четверга, 17 листопада, українські студети святкуватимуть власне свято. Втім, чим насправді є ця дата — спробуємо розібратись.

den-studenta

Звичайно, сьогодні це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, але насправді його історія, що почалася в Чехословаччині під час Другої Світової війни, на жаль, кривава і сумна.

У багатьох країнах світу щорічно відзначають Міжнародний день студента 17 листопада. Це свято було засновано в 1941 році в Лондоні на міжнародній зустрічі студентів на згадку про чеських студентів, розстріляних в 1939 році. В той рік 17 листопада фашисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів, багато студентів і викладачів були відправлені в концтабори.

У Греція 17 листопада і День студента в цю дату також схожим чином символізує втрати. Це роковини студентських протестів 1973 року проти військової хунти «чорних полковників», жорстко пригнічених військовими. Сотні студентів були заарештовані, 24 людини вбито, понад тисячу поранено, хоча за офіційними даними жертв не було взагалі.

Втім, такі роковини в цей день скорше виняток, ніж традиція, адже в сучасному світі День студента є уособленням активної молоді та її амбіцій, а ще — бажання бути креативними та артистичними. В багатьох країних в цей день проводять костюмовані вечірки. Ця традиція розвинена у США і набуває популярності в Україні.

q1tl6r8ab78

$mirnoV@

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

одиннадцать − 7 =