Мистецькі «роздІловІ» продовжуються..

в "За городом/Постер"

І на цей раз в Одесі, а саме — в Зеленому театрі. Проект пройде в рамках Мистецького літа в Зеленому театрі та обіцяє вкотре вразити власних прихильників і тих, хто познайомиться з ним уперше. Проект стартує в суботу, 13 серпня о 22:00. Приємного слухання та проживання.

13872963_1228905897142341_7813637660662420123_n

Особисто я слухала «роздІловІ» в Чернівцях, минулого року на MERIDIAN CZERNOWITZ, і вони мене вразили. Поєднання звучання східних струнних інструментів, класичного баяну, тембру голосу Жадана, котрий читає власні вірші, натискаючи чи відпускаючи інтонації в потрібних місцях. А ще, тендітна рука на екрані, котра під час усього цього поетично-музичного синхронізованого дійства на сцені, незатійливо над нею через проектор виводить літери і знаки мовлення, або демонструє якісь символи. В результаті, задіяні всі основні органи сприйняття: слух, зір, і щось іще. Може, серце.. або те, що люди називають душею.

6dd4d3a-759

Проект «роздІловІ» — мультимедіа перформанс, який поєднує авторські тексти та експериментальний шумовий звукоряд. Учасники дійства намагаються показати простір між літерами та рядками, а також відчути протяг, який з’являється між розділовими знаками, примушуючи текст повертатися до світла й виходити з темряви. Кожний новий перфоманс «роздІловІ» не схожий на попередній, проте завжди розповідає про головне слово в нашому житті – про любов.

Протягом чотирьох років до проекту «роздlловІ» долучалися різні відеохудожники й музиканти, незмінними учасниками залишаються Сергій Жадан, Оля Михайлюк та Олексій Ворсоба, а отже «роздІловІ» — це завжди поезія/музика/образ. Ідея проекту вперше прозвучала у вересні 2012 року в Харкові, тут же відбулося знайомство композитора й поета, перші репетиції. Оля Михайлюк — звісно, за спільною згодою — відібрала тексти з різних збірок (а іноді і колонок) Сергія Жадана. Перша версія балансувала на межі між медіа-виставою і поетичним перформансом.

hero1

Сергій Жадан, голос/текст: Проект «розділові» живе своїм життям, змінюючись настільки, наскільки змінюється повітря довкола нас. Багато слів і речень сьогодні звучать цілком інакше, сприймаються зовсім по-іншому. Гадаю, тим, хто пам’ятає, як усе починалося, хто був на перших версіях проекту, цікаво буде порівняти звучання віршів та інструментів, порівняти літери й розділові знаки.

Оля Михайлюк, ідея: Хтось любить писати, а хтось закреслювати, хтось грати музику, а хтось — слухати радіо. «Любити» — найважливіше дієслово нашого проекту. Нові мелодії й лінії, звуки й кольори, люди й стани — заради того, щоб наблизитися якомога ближче до первинного сенсу цього слова.

Влад Креймер, звук: Для мене «роздІловІ» це насамперед прекрасні й неймовірно цікаві люди. А сам проект — довільні роздуми, я б навіть сказав — лабораторна робота — на тему кохання. Кохання як складного багатогранного явища, прекрасного й жахливого, того, що відроджує, руйнує, надихає, спустошує…

Посилання на захід у Facebook тут

Фото з вільного доступу в Мережі

$mirnoVa

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

5 × 5 =