8 цікавих книг, здатних змінити ваш погляд на світ

в "Репортаж"

Харківська Фундація Регіональних Ініціатив «ФРІ» радить літературу, котра змінює свідомість. Лишатися на місці — не модно.


«Повільна людина»/Дж. М. Кутзее
В результаті автомобільної аварії фотографу Полу рейменту ампутують ногу, і життя його різко змінюється. Пол відмовляється від протеза і повертається з лікарні в свою холостяцьку квартиру, потрапляючи в повну залежність від чужих людей. Ця книга про світ і людину, про час і долю, про вічні проблеми, від яких не відмахнутися, як від набридливої ​​мухи.

«Що сталося з собакою одного разу вночі»/Марк Хеддон Крістоферу Буну п’ятнадцять, і він аутист. Він знає математику і зовсім не знає людей. Він не виносить дотиків до себе, ненавидить деякі кольори і ніколи не ходив далі кінця своєї вулиці. Але йому належить розслідування, яке змусить його вийти далеко за межі власного світу.

«Субота»/Ієн Мак’юен 
Відомий нейрохірург Генрі Пероун цілком задоволений життям: він зумів реалізуватися в професії, і в нього прекрасна сім’я. Але один звичайний суботній ранок змінює все: ланцюжок випадковостей приводить до непередбачуваних подій. Розмірене оповідання перетворюється на гостросюжетний трилер, а він, у свою чергу, раптом обертається філософською притчею.

 «Що я любив»/Сірі Хуствед
Це не просто роман, це тендітна і тонка павутинка спогадів. Нью-йоркський професор-мистецтвознавець Лео Герцберг згадує своє життя і багаторічну дружбу з художником Біллом Векслером. Любовні захоплення, шлюби, розлучення, підростаючі діти і трагічні події — в цій книзі переплелися динаміка і лірика. Автор веде з читачем витончену гру. Задоволення гарантоване.

«Хмарний атлас»/Девід Мітчелл 
Роман Мітчелла не можна «заковтувати» поспіхом. Ним треба насолоджуватися, як неймовірною симфонією, ідеальним співзвуччям шести інструментів, шести життів однієї душі. Це книга, яку кожен зрозуміє абсолютно по-своєму; вона — немов мозаїка, з якої різні люди складають абсолютно різні картинки. Чари? Без сумнівів. Магія слова в чистому вигляді.

«Двійник»/Жозе Сарамаго  
Проза Сарамаго — густа, щільна і насичена, в неї занурюєшся з головою — так її багато. Історія вчителя, який одного разу помітив на кіноплівці свого двійника і вирішив будь-що-будь його розшукати, виявляється варіацією на тему пошуку і розуміння самого себе у світі. Звичайно ж, ця історія не така проста, як здається на перший погляд, — ви переконаєтеся в цьому, як тільки почнете читати.

«Історія Люсі Голт»/Вільям Тревор 
Подружжя Голта змушене покинути свій будинок в Ірландії і відправитися в довге вигнання. Але на рідній землі залишається їх дев’ятирічна донька, яку за трагічним збігом обставин батьки вважають потонулою. Щемливо-сумна історія втраченої дівчинки — або цілої втраченої сім’ї, або безлічі втрачених людей — ще раз нагадує про те, як важливо берегти близьких і не втрачати себе.

«Вогонь»/Антрі Барюс 
Це, мабуть, один з найчесніших і пронизливих романів про війну. У ньому немає романтики і поезії — тільки зла, цинічна правда, яка вогнем обпікає руки та обличчя. Правда про те, що війна — це бруд, сморід, біль, смерть. Цю книгу хочеться відкинути подалі і одночасно запам’ятати назавжди — настільки просто і відверто каже її автор про те, про що мовчать інші.

Більше цікавого тут: terytoriya.com.ua

$mirnoV@ 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

8 + 1 =