«Ніч перед Різдвом» вражає містичною поетикою та українськістю!

в "Город"

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» підготувало для прихильників укранської та світової класики подарунок до різдвяних свят — це нове яскраве видання твору нашого співвітчизника, широко відомого за межами України — Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом»! Книга прикрашена безліччю прекрасних сучасних ілюстрацій, тож приємного вам читання на Різдво та у Новому році)

Безсмертний твір М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом» протягом багатьох десятків років викликає невичерпний інтерес читачів.

Дія повісті розгортається у великому українському селі Диканька. Серед мешканців села молодиці, козаки, молоді хлопці та дівчата, духовні особи і природно – відьма, без якої не могло обійтися жодне селянське суспільство.

Молодий хлопець Вакула закохується в першу красуню села Оксану, яка не відповідає йому взаємністю, так як впевнена, що гідна кращої партії. Більше того, Вакулу недолюблює і батько Оксани, козак Чуб, і всіляко перешкоджає спілкуванню дочки із хлопцем.

У ніч перед Різдвом козак Чуб вирушає в гості до дяка, який з нагоди свята влаштовує прийом для самих вельмишановних жителів Диканьки. Скориставшись відсутністю Чуба, Вакула поспішає до будинку Оксани, щоб побачити кохану дівчину.

Тут і настає час втрутитися в хід риску, який тинявся по селу, штовхаючи людей на вчинення гріхів перед святом. Чорт давно не злюбив хлопця за те, що він намалював ікону Страшного Суду, на якій зобразив його в непривабливому вигляді.

Представник нечистої сили краде місяць, з думкою про те, що якщо на вулиці стане темно, Чуб залишиться вдома, і Вакула не зможе піти до Оксани. Після викрадення місяці, чорт вирушає в гості до своєї нерозлучної подруги — відьми Солохи, яка за сумісництвом є і матір’ю Вакули.

Ось тут і починають відбуватися найбільш дивні події: до Солохи один за іншим приходять її шанувальники, яких передбачлива відьма по черзі ховає в мішки. В цей час, самозакохана красуня Оксана, ставить Вакулі ультиматум: вона вийде за нього заміж тільки в тому випадку, якщо той подарує їй черевички самої імператриці.

Ображений молодик повертається додому, де посеред кімнати бачить безліч великих мішків. Думаючи, що в мішках знаходяться солодощі для колядників, хлопець бере один з них і приймає рішення назавжди піти з села.

Раптово в його голову приходить думка порадитися зі старим чаклуном Пацюком і запитати у нього поради, яким же чином дістати черевички для Оксани. У будинку Пацюка Вакула бачить містичну картину: вареники літають навколо чаклуна і по черзі стрибають йому в рот.

Вражений хлопець не встиг сказати ні слова, як Пацюк порадив йому звернутися до біса, що сидів у нього за спиною (в мішок чортеня сховала Солоха). За допомогою риса, Вакула здійснює подорож до столиці і випрошує у цариці одну пару її туфель в подарунок.

На наступні ранок хлопець іде до Оксани з черевичками і пропонує вийти за нього заміж, на що красуня відповідає згодою. Дівчина зізнається, що давно любила Вакулу і дуже шкодує про те, що ображала його.

Усі образи і події, описані у творі «Ніч перед Різдвом», носять відверто містичний характер. Повість нагадує чарівну казку, в якій відбуваються найчудовіші речі, що здатні трапитися з людьми тільки у Різдвяну ніч!

Джерело — паблік Бібліотеки для молоді Кременчука 

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

*

пять × 1 =